Stáhněte si mobilní aplikaci Stáhněte si mobilní aplikaci
Přejít na:

SZPI uzavřela Kaufland kvůli výskytu myší

13. 06. 2013
 
Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) uložila zákaz užívání prostor v provozovně společnosti Kaufland Česká Republika v. o. s. ve Veselí nad Moravou na adrese Stolářská 659, PSČ 69801. Zásadní prohřešky proti hygienickým předpisům zde inspekce zaznamenala při kontrole dne 12. června 2013. Na prodejní ploše i v zázemí provozovny SZPI zjistila několik ložisek stop přítomnosti škůdců, jednalo se zejména o výskyt myších exkrementů a požer potravin na regálech. V krabici s oleji na prodejní ploše se nacházel uhynulý hlodavec a návnady prodejce umístil přímo do regálu s potravinami, přičemž taková praxe je nepřípustná.
Na místě uložený zákaz inspekce uvolní, až provozovatel prokáže, že odstranil veškeré zjištěné prohřešky. Kromě důkladné deratizace SZPI obchodníkovi nařídila likvidaci všech potravin poškozených přítomností hlodavců a dále nařídila zabezpečení všech prostor, kudy mohli škůdci vnikat do prodejny i zázemí. S kontrolovanou osobou inspekce zahájí správní řízení o uložení sankce.
Jedná se druhou prodejnu v tomto týdnu a celkově desátou v tomto roce, kterou SZPI uzavřela z uvedených důvodů. Přítomnost hlodavců v prodejně potravin i zázemí je neslučitelná s hygienickými předpisy, zejména Nařízením (ES) 852/2004. Hlodavci a další škůdci mohou být zdrojem nákazy řady závažných onemocnění.

Zpracoval: Mgr. Pavel Kopřiva - tiskový mluvčí, tel.: +420 542 426 633