Stáhněte si mobilní aplikaci Stáhněte si mobilní aplikaci
Přejít na:

Prohlášení o přístupnosti

01. 12. 2010
 
Smyslem webové prezentace je přinášet důležité informace týkající se činnosti Státní zemědělské a potravinářské inspekce, oblasti kontroly a bezpečnosti potravin. Proto je při tvorbě a správě webových stránek dbáno na přísné metodiky webové přístupnosti. Forma uveřejňovaných informací je tak plně v souladu s vyhláškou č. 64/2008 Sb., o formě uveřejňování informací souvisejících s výkonem veřejné správy prostřednictvím webových stránek pro osoby se zdravotním postižením (vyhláška o přístupnosti), a splňuje všechna pravidla uveřejněná v příloze této vyhlášky.
Veškeré výstupní stránky splňují podmínky pro sémanticky korektní web, tj. k jejich implementaci je využíváno výhradně prostředků jazyka XHTML a jednotlivé bloky jsou na stránce členěny logicky v příslušných elementech. Celá stránka si tak zachová čitelnost a srozumitelnost i v případě, když bude zobrazena bez patřičného formátování. Dodržení pravidel sémantických korektních webových stránek znamená také dostupnost těchto stránek pro vyhledávácí a indexovací služby, např. vyhledávácí portály apod.
Některé informace na tomto serveru jsou nabízeny v podobě dokumentů formátu PDF, a to zejména z takových důvodů, že buď obsahují typografické prvky a formátování, které webový formát XHTML nepodporuje, nebo jsou příliš velké a je vhodné jejich stažení. Pro zobrazení takových dokumentů je třeba mít nainstalovaný prohlížeč Adobe Reader, který je zdarma ke stažení z internetového serveru společnosti Adobe.
V některých případech, a to zejména pokud je vyžadována z Vaší strany úprava dokumentu, je dokument zveřejněn ve formátu RTF, DOC, XLS, apod. Pokud přiložený soubor zabírá moc místa, nebo je souborů větší počet, zabralo by jejich stažení příliš mnoho času. Proto jsou některé soubory upraveny kompresním programem do formátu ZIP, aby byla zmenšena jejich velikost. Před otevřením takového souboru je třeba nejprve soubor "rozbalit". Na internetu je k dispozici mnoho zdarma dostupných programů, které můžete k rozbalení ZIP souboru použít.
Vaše případné náměty, postřehy či informace o problémech se zobrazováním těchto stránek můžete zaslat pomocí elektronického formuláře v rubrice Napište nám, popř. přímo na adresu infozavinac.gifszpi.gov.cz.