Stáhněte si mobilní aplikaci Stáhněte si mobilní aplikaci
Přejít na:

Klamavě označené zboží ve vyhořelém skladu

01. 03. 2012
 
Vyhořelý interiér a další závady zjistili inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce při kontrole prostor společnosti Ing. Pavel Tomáš PT-SERVIS v Úvalech. Vady byly zjištěny i u některých skladovaných potravin.
Na balení jednoho druhu výrobku - okurek kornišonek v počtu přes 2000 kusů - byla zjevná snaha o vymazání původního data minimální trvanlivosti (DMT) a bylo uvedeno nové DMT, které „prodlužovalo“  trvanlivost výrobku výrobku o cca 2,5 roku. Řada jiných výrobků měla původní značení v němčině s prošlým DMT.
Při prověřování pětipatrové budovy našli inspektoři ve dvou patrech stopy po ohni, stěny a strop byly silně ohořelé, odlučovaly se z nich částečky ohořelé malby a zdiva. Ve všech patrech byly stopy po zatékání vody, ze stěn a stropů opadávalo zdivo. Podlahy byly zaneseny nečistotami a veškeré skladované potraviny byly silně zaprášené. V suterénu byly zjištěny stopy po hlodavcích. V budově chyběla umyvadla a také osvětlení, pohyb byl možný pouze s baterkou. Na stěnách byly zjištěny okem viditelné černé plísně.
SZPI vydala zákaz uvádění do oběhu pro výrobek „Okurky Kornišonky v kořeněném sladokyselém nálevu s cukrem“. O ostatních vadně označených potravinách provozovatel tvrdil, že jsou určeny k reklamaci a vrácení výrobci, případně k likvidaci. SZPI proto uložila opatřením provozovateli povinnost doložit, jak bude s tímto zbožím naloženo. Na sklad, který je nevyhovující pro skladování potravin, vydala SZPI zákaz užívání.

Zpracoval: Mgr. Michal Spáčil - tiskový mluvčí, tel.: +420 542 426 633