Stáhněte si mobilní aplikaci Stáhněte si mobilní aplikaci
Přejít na:

Kontrola vysokoproteinových potravin potvrdila shodu mezi skutečným obsahem bílkovin a deklarovaným množstvím na obalech

14. 12. 2020
 

Potravinářská inspekce realizovala kontrolní akci zaměřenou na obsah bílkovin ve vysokoproteinových potravinách podle deklarace na obale.

Kontrolní akce se zaměřila na laboratorní stanovení skutečného celkového množství bílkovin ve srovnání s deklaracemi na obalech testovaných potravin, u kterých informace o složení evokovaly vysoký obsah bílkovin. K těmto potravinám náleží výrobky s deklarací vysokého obsahu proteinů – tzv. vysokoproteinové potraviny, mezi něž patří např. proteinové cereálie či proteinové tyčinky a další.

Inspektoři SZPI v průběhu kontrolní akce odebrali 16 vzorků vysokoproteinových potravin, přičemž obsah bílkovin se ve všech případech shodoval s množstvím uvedeným na obale ve výživových údajích.

Přehled všech hodnocených vzorků potravin s vysokým obsahem bílkovin, které byly součástí kontrolní akce, zveřejnila Potravinářská inspekce na webu Potraviny na pranýři v sekci Tematické kontroly.

 

Zpracoval: Bc. Marek Bartík – referent mediální komunikace, tel.: +420 542 426 613

14. 12. 2020