Stáhněte si mobilní aplikaci Stáhněte si mobilní aplikaci
Přejít na:

Recyklace mléka - chybějící čísla na tetrapacích

02. 05. 2013
 
Už jste někdy dostali email s následujícím textem a zděsili se?

 

Skandál s mlékem! Je to vůbec možné???
A úřady to nevidí ......
Věděli jste to?!! Mléko v tetrapaku, které se nespotřebuje do konce trvanlivosti, prodejce vrátí zpracovateli. Zpracovatel otevře obal, mléko opětovně převaří a opět zabalí.
Mohou tak učinit max. 5 krát!
Zespodu krabice je pod zalepeným záhybem číslo 12345, kde jedno z čísel chybí. Tato chybějící cifra udává, kolikrát už bylo mléko "recyklováno".
Tj. 12 45 znamená, že bylo převařeno 3 krát. Tak dobrou chuť.
Mrkla jsem na to a opravdu. Na krabicích plnotučného mléka, které bylo "v akci" za 11,90 Kč, chybí v řadě č. 4. Doufám, že alespoň u mléka prodávaného jako čerstvé, nechybí v řadě žádné číslo.
Datum spotřeby je cca 1 rok, takže je v krabicích i 5 let staré mléko!!!!!!
A protože se krabicové mléko dělá ze sušeného fabrikátu s
dobou použitelnosti 5 let, pijete lidičky mléko i 10 let staré!!!
Takže si ty sračky za 9,90 Kč kupujte!
Dobrou chuť...

 

A jak je to ve skutečnosti?

Dovedete si představit, kolik by stál svoz „prošlého“ mléka, jeho slití, další UHT ošetření a zabalení? To je prostě ekonomický nesmysl. Navíc, jak uvádí výrobce obalů, jedná se o kód identifikující podmínky výroby samotného obalu, nikoliv mléka!

 

Stanovisko společnosti Tetra Pak

Společnost Tetra Pak sděluje, že čísla na obalech obsahují informaci o obalu, nikoli o jeho náplni. Sekvence čísel 1234, 1234567 a jiná se užívá k identifikaci pásu, ve kterém byl obal potištěn. Touto informací společnost Tetra Pak reaguje na dotazy spotřebitelů, kteří se na základě internetových diskusí dotazují na význam těchto čísel. Uvedená čísla nijak nesouvisí s produktem, jeho záruční dobou či podobnými spotřebitelskými údaji a slouží pouze pro účely zajištění technologické kvality obalu.

Hana Zmítková
tisková mluvčí

Zpracoval: Ing. Jindřich Pokora