Stáhněte si mobilní aplikaci Stáhněte si mobilní aplikaci Stáhněte si mobilní aplikaci
Přejít na:

Trvanlivost datlí a fíků zaručuje cukr

22. 08. 2002
 
V nadcházejícím období se budou v našich kuchyních stále častěji vyskytovat i plody nezbytné pro výrobu různých sladkostí a vánočního cukroví. Mezi typické zástupce patří i ovoce datlovníku a fíkovníku.
Nejčastěji se objevují ve formě sušené, i když v zahraničí, a výjimečně také v našich specializovaných prodejnách, se dají koupit také čerstvé. Ty jsou samozřejmě v porovnání se sušenými mnohem dražší. 

Nejen plody, ale i pecky 

Datle jsou plody palmy, které se pěstují v horkých a suchých územích severní Afriky, Íránu a Pákistánu. V těchto zemích se kromě vlastního ovoce využívá také všech ostatních částí datlovníku, zpracovávají se dokonce i pecky, jimiž se po změkčení ve vodě krmí dobytek. Sušené datle mají prakticky jedinou chuť - a to sladkou. Obsahují totiž až sedmdesát procent cukrů. Do obchodní sítě se uvádějí lisované do bloků, v nichž jsou jednotlivé plody prakticky nerozeznatelné, nebo se prodávají balené v malých obalech, někdy i volné sušené plody na váhu. Zásluhou již zmíněného vysokého množství cukru v čerstvých i sušených plodech, který má konzervační účinky, se datle dají uchovávat delší dobu v domácnosti při normální pokojové teplotě. 

Sušení zvýší obsah energie 

Kromě sušených plodů lze už také u nás koupit v některých supermarketech i čerstvé fíky, které obsahují až dvacet procent cukrů. Z dalších živin pak především vitamín A, ale stejně jako datle poměrně jen málo vitamínu C. Sušením se však množství cukrů zvyšuje až na sedmdesát procent, takže jsou takové plody pak velmi trvanlivé. Určité riziko ale spočívá v tom, že někdy při pomalém sušení plody napadá plíseň, což se může stá příčinou výskytu nebezpečných produktů jejich metabolismu, totiž mykotoxinů - aflatoxinů. Zatímco u nás se kromě přímé konzumace přidávají jen do některých druhů vánočního cukroví, v zemích, kde se pěstují, je jejich zpracování mnohem širší. Je možné se tedy setkat s fíky zavařenými, kandovanými, fíkovými marmeládami, ale také s fíkovým vínem nebo likéry. Někdy se plody suší a praží na tzv. fíkovku, v některých případech se tímto výrobkem dokonce falšuje i pravá káva. 

Výsledky kontrol 

Obě tyto komodity pravidelně kontroluje Státní zemědělská a potravinářská inspekce. Zaměřuje se zejména na obsah zbytků pesticidů, zejména těch, které jsou používány pro ochranu skladových zásob. Stranou samozřejmě nezůstává ani množství aflatoxinů u fíků - zjištění plodů kontaminovaných mykotoxiny je naštěstí velmi řídké. Dlouhodobé výsledky kontrol tedy ukazují, že po této stránce nepatří datle ani fíky mezi rizikové potraviny. Poněkud méně příznivá je ale situace v kontrolách označování. Inspektoři SZPI totiž často objevují nejen výrobky bez informací v češtině, nebo jsou jen neúplné, mnohdy ale chybí dokonce i povinné údaje předepsané zákonem o potravinách.
(Právo, str. 05 - Test servis, 07. 12. 2001)
aktualizováno: 31. 7. 2009

Zpracoval: Ing. Jindřich Pokora