Stáhněte si mobilní aplikaci Stáhněte si mobilní aplikaci Stáhněte si mobilní aplikaci
Přejít na:

Potraviny nového typu

23. 07. 2015
 
Na rozdíl od běžných potravin jako je např. chléb, mléko, sýry apod., není lidem známo, co to jsou potraviny nového typu anebo o existenci těchto potravin dosud neslyšeli. Proto Vás s nimi v tomto článku seznámíme.

Co to jsou potraviny nového typu?

Jsou to potraviny nebo složky potravin, které se dosud nepoužívaly před 15. květnem 1997 ve významné míře v Evropském společenství pro lidskou spotřebu.  
Už samotný termín/výraz „potraviny nového typu“ vyjadřuje podstatu věci a odlišuje tyto potraviny od běžných nebo inovovaných výrobků, jejichž „novost“ není tak revoluční.
Na potraviny nového typu se vztahuje nařízení 258/1997/ES o nových potravinách a nových složkách potravin, jehož hlavním cílem je zajistit, aby se na evropském trhu nedostaly do oběhu potraviny nebo složky, které by mohly škodit zdraví buď kvůli jednoznačné toxicitě nebo např. proto, že obyvatelé našeho kontinentu nejsou na jejich konzumaci zvyklí (nejsou přizpůsobení běžně konzumovat takové potraviny).

Potraviny nového typu jsou členěny podle typu do 4 skupin:

1) potraviny a složky potravin s novou nebo záměrně modifikovanou primární molekulární strukturou;
2) potraviny a složky potravin skládající se z mikroorganismů, hub nebo řas nebo z nich izolované;
3) potraviny a složky potravin skládající se z rostlin, anebo z nich izolované a složky potravin izolované z živočichů, s výjimkou potravin a složek potravin získaných tradičními metodami šlechtění a chovu, jejichž bezpečnost byla prokázána dlouhodobým užíváním jako potravin;
4) potraviny a složky potravin, u nichž byl použit výrobní postup, který není běžně používán a který způsobuje významné změny ve složení nebo struktuře potravin nebo složek potravin, což ovlivňuje jejich výživovou hodnotu, metabolismus nebo obsah nežádoucích látek.

Právní předpisy:

Potraviny nového typu musí splňovat požadavky stanovené legislativou pro běžné potraviny, a navíc musí být za účelem ochrany veřejného zdraví podle nařízení č. 258/1997/ES podrobeny v EU zvláštnímu schvalovacímu procesu a splňovat další požadavky na označování. V ČR je kompetentní ke schvalování potravin nového typu Ministerstvo zemědělství.

Příklady potravin nového typu:

Morinda citrifolia = NONI juice: Šťáva „noni“ se vyrábí z plodů rostliny Morinda citrifolia patřící do čeledi Rubiceae. Tato rostlina pochází původně z Indie, během kolonizace se dostala do oblastí Fidži, Tahiti a Havaje, kde se dodnes pěstuje a její plody a kořeny se zpracovávají na nejrůznější léčivé extrakty. Jako nápoj se tato šťáva v Polynésii a jihovýchodní Asii obvykle konzumuje ve směsi s jinými šťávami (např. z hroznů a borůvek).
Chia - Salvia hispanica: Jedná se o drobná semínka byliny z rodu máty pocházející z hornatých oblastí Jižní i Severní Ameriky, která byla užívána již Aztéky. Vyznačují se příznivým složením mastných kyselin a výraznou schopností želírovat ve vodě.

Příklady složek nového typu:

Lykopen z Blakeslea trispora: Blakeslea trispora je patogenní houba rostlin. Lykopen je produkován touto  plísní, která syntetizuje značné množství karotenoidů. Lykopen je karotenoid s výraznými antioxidačními vlastnostmi. Běžně se extrahuje z rajčat nebo se vyrábí synteticky.
Izomaltulóza: je izomer sacharózy sestávající z jedné molekuly glukózy a jedné fruktózy spojených alfa-1,6-glykosidickou vazbou. Získává se ze sacharózy enzymovým postupem. Sladivostí odpovídá 42 % sacharózy. Přirozeně se vyskytuje v malých množstvích v medu a v extraktu z cukrové třtiny a v Japonsku se od r. 1995 používá do jogurtů, žvýkaček a cukrovinek.
Více informací k potravinám nového typu můžete najít na webových stránkách Ministerstva zemědělství:
http://eagri.cz/public/web/mze/potraviny/potraviny-noveho-typu/

Zpracovala: Ing. Sylvie Kršková, metodička, OKLC