Stáhněte si mobilní aplikaci Stáhněte si mobilní aplikaci Stáhněte si mobilní aplikaci
Přejít na:

Co je dobré vědět - jahody

22. 08. 2002
 

Zahradní jahody kdysi byly symbolem začínajícího léta. Nová doba a možnost rychlé přepravy ale tuto symboliku smazaly, což je možná do určité míry škoda. Těšení se na nové jahody mělo docela svůj půvab. Na trhu se nyní setkáváme s jahodami evropského původu již od měsíce března, ještě dříve jsou k dispozici jahody například z Maroka. A na Vánoce si můžeme koupit třeba i jahody z Brazílie.

Ale za všechno se platí, tedy nejen penězi. Plod jahody je, jak každý zahradník ví, pravděpodobně tím nejchoulostivějším výtvorem přírody. Stačí se na něj „špatně podívat“ a hned na jeho povrchu najdeme nějaký otlak a rychle pak i hnilobu. Proto se v produkčních zemích pěstují odrůdy s pevnějším plodem, který lépe snáší manipulaci. Jahody na plantážích určené na export ale nelze sklízet v optimální zralosti jako na zahrádce. Proto se u nich zatím nedočkáme té samé chuti a zejména typické vůně jako u jahod z tuzemských zahrad a plantáží. Také obsah cukrů může být nižší a někdy jsou takové jahody téměř bez chuti a zápachu. Ale věky budoucí možná vyřeší i tento problém a doufejme, že to půjde cestou šlechtění a ne prostřednictvím téměř všemocné potravinářské chemie.

Do tržní sítě se jahody dodávají ve třech třídách jakosti (výběr, I. a II. jakostní třída). Pro všechny platí, že prodávané plody musí být celé, nepoškozené, zdravé, bez plísní či hnilob, a čisté. Nesmějí být také poškozeny škůdci. Každý plod musí mít kališní lístky a krátkou, neuschlou stopku.

Výběr
Plody vynikající jakosti, tvaru a vybarvení typického pro danou odrůdu, označení odrůdou je ale nepovinné. Musí být vytříděny tak, aby byly v jednotném stadiu zralosti, vybarvení i velikosti. Pro tuto třídu je stanoven nejmenší příčný průměr plodu 25 milimetrů.

I. jakostní třída
Připouštějí se lehké vady tvaru a bělavé zbarvení malé části špičky plodu. Existují však i odrůdy, pro něž je bělavá špička typická a bylo by proto žádoucí ji tolerovat i ve třídě výběr.

II. jakostní třída
Jsou povoleny i větší vady tvaru, bělavé zabarvení plodu může být až na jedné pětině povrchu. Jsou přípustné i otlaky, které však musí být zaschlé.

Pro I. a II. jakost je stanoven příčný průměr 18 milimetrů.

Ale nakonec si stejně koupíme jahody, které se nám prostě líbí. Dobré je si při nákupu všímat, zda nejsou jahody v balení pomačkané a zda již neuvolňují šťávu. Na jahodový koktejl by to ještě vadit nemuselo, ale v takovém stavu jahody doma dlouho nevydrží.

Řada spotřebitelů se zajímá o původ prodávaných jahod a úřední kontrolou byly i zjištěny případy podvodů, které se týkaly označené země. Kdysi byl zaznamenán případ, kdy jahody označené původem z České republiky byly prodávány v košících vyložených novinami Gazeta Wyborcza. Dalším šetřením pak bylo prokázáno, že jahody skutečně byly od našich severních sousedů a k tomu byla ještě přičtena skutečnost, že noviny, byť se jednalo o solidní titul, přeci jenom nejsou vhodné jako materiál určený ke styku s potravinami.
Jahody patří, jak již bylo řečeno, mezi nejchoulostivější ovocné druhy. Jsou-li po sklizni zchlazeny na 4 - 6 °C, vydrží i několik dní. Jahody z domácí zahrady obvykle nevydrží v chladničce v obstojné jakosti více než dva dny. U zahrádkářů je velmi vhodná ranní sklizeň, dokud jsou plody přirozeně chladné.
Ten kdo má to štěstí, že může jahody pěstovat, tak ten si určitě nezapomene každý rok dostatek jahod zamrazit ať již v celku nebo jako dřeň. Skvělá je jahodová marmeláda (domácí jahodová marmeláda se obvykle jablky nenastavuje) a nedostižný je domácí jahodový koktejl.
(Právo, str. 3, Test servis, 21. 6. 2002, upraveno a doplněno 10. 5. 2013)

Zpracoval: Ing. Jindřich Pokora